محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.

تماس تلفنی

مشاوره استرس و اضطراب در مدیریت بحران

این سوالی است که در مواجهه با هر بحرانی ذهن ما را به خود مشغول می نماید، چگونه بحران را مدیریت کنیم ؟ حتما تاکنون با واحدهایی خاص در کشورها با عنوان مدیریت بحران آشنا شده اید، وجود این چنین تشکل هایی نشانگر آن است که مدیریت بحران مقوله ای تخصصی است تا جایی که نیاز به ایجاد واحدی خاص دارد، در زندگی ما هم همینگونه است در مواقع بحرانی سیستم بدن ما به واکنش های طبیعی خود پاسخ می دهد، «ترس» اولین و مرگبارترین واکنشی است که با آن در حال دسته و پنچه نرم کردن خواهیم بود، این جنگ نابرابر با پدیدار شدن اختلالاتی چون اضطراب و استرس نه تنها روان شما بلکه جسمتان را هم تحت شعاع قرار می دهد، بهترین مثال و شاید دست به نقد ترین آنها بحران همه گیر کروناست که هر روزه افراد بسیاری را با انواع اسپاسم های جسمانی و اختلالات شدید جسمی و روانی راهی بیمارستان کرده و زندگیشان را فلج می نماید، در حالی که نود درصد افراد تنها به سبب اضطراب بیش از اندازه به علائم جسمانی دچار شده اند یا اضطراب تا حدی در وجودشان رخنه کرده که علائم کرونا را برایشان تداعی می نماید، مشاوره های مدیریت بحران در چنین مواردی هر لحظه و هر کجا با شماست تا به روند عادی و روزمره زندگیتان بازگردید،حتی دانش آموزان زیادی رو هرسال سرجلسه کنکور داریم که به علت استرس فراوان از پاسخ دادن ب سوالات چه دشوار چه آسان جا ماندن.کنترل استرس وترس یکی از مهم ترین نکات در هر جا وبه خصوص کنکور مهم هست.

حواس پرتی کنکوری ها

حواس پرتی کنکوری ها
گاهی اوقات حواس پرتی تبدیل به یک مشکل بزرگ یا حتی یک معضل برای کنکوری ها میشه؛ چرا که باعث میشه که تمرکز کافی رو برای مطالعه نداشته باشن و در حین مطالعه یکباره یاد موضوع دیگری بیفتن و یا موقع تست زنی نتونن سوالات یک مبحث رو حتی با وجود اینکه تسلط کافی رو هم دارن به درستی پاسخ بدن.

عوامل موثر در حواس پرتی
از مهمترین عوامل دخیل در ایجاد حواس پرتی کمبود خواب و خستگی است؛ عدم داشتن خواب کافی و مناسب و یا درس خواندن بدون استراحت، سطح دقت ما رو کم می کنن و باعث میشن که خطاها و درصد اشتباهاتمون بالا بره و همچنین کیفیت مطالعمون کاهش پیدا کنه.

بجز کمبود خواب و خستگی که مستقیما روی تمرکز نقش دارن، شلوغ بودن ذهن ما هم میتونه باعث کاهش تمرکز بشه، قبل از مطالعه باید با خودمون قرار بذاریم که اجازه ندیم ذهنمون به مسایل دیگه ای فکر کنه برای این کار می تونیم از تکنیک قلم و کاغذ استفاده کنیم.

برای این تکنیک کافیه که موقع مطالعه یک کاغذ کنار خودتون بذارین و هر وقت دیدید که یک موضوع داره ذهنتون رو منحرف می کنه سریع روی کاغذ بنویسیدش و بعد از درس دربارش فکر کنید.اینجوری ذهنتون خالی می شه و دیگه به اون موضوع فکر نمی کنه؛ اگر به طور مداوم این کا رو انجام بدیم به مرور زمان ذهنمون یاد می گیره که در حین مطالعه منحرف نشه.

بالا بودن سطح استرس هم از دیگر عوامل مهم دخیل در کاهش استرس محسوب می شه که با تکنیک های مدیریت استرس می تونیم اون رو به حداقل برسونیم.

همچنین نداشتن تمایل باطنی به مطالعه هم از دیگر عوامل موثر در کاهش تمرکزه. خیلی اوقات بخاطر خستگی، بی حوصلگی یا نا امیدی نمی تونیم مطالعه خوبی داشته باشیم و صرفا خودمون رو مجبور به مطالعه می کنیم در حالیکه تجربه نشون داده که یادگیری در چنین حالتی به حداقل خودش میرسه؛ در چنین شرایطی بهتره که یک بار دیگه به خودمون و فاصلمون تا اهدافمون فکر کنیم و با انگیزه بیشتر راه رو ادامه بدیم و در صورت لزوم کمی به ذهنمون استراحت بدیم.

تمرین های افزایش تمرکز
همواره سعی کنید که زمان و مکان مشخصی برای مطالعه داشته باشید این کار به ذهن ما نظم می دهد و باعث بالا رفتن سطح تمرکزمون میشه.
بعد از از یک ساعت مطالعه لحظاتی به دور دست خیره بشید؛ این کار باعث استحراحت ماهیچه های چشم، جلوگیری از سردرد و افزایش تمرکز میشه.

در محیط های شلوغ درس نخونید؛ اما خودتون رو هم عادت ندید که فقط تو محیط های کاملا آروم درس بخونید اینجوری کوچکترین سر و صدایی تمرکز شما رو بهم می ریزه.
به علاوه موادغذایی ای هم مثل کافئین، علاوه بر اینکه خستگی ما رو از بین می برن باعث افزایش سطح تمرکزمون هم می شن.

برای صخبت با روانشناس و رفع تخصصی تر مشکل خود فرم زیر رو پرکنید:

https://farsicomcrm.ir/daneshjoosho/formView/38

صحبت مستقیم با رتبه برتر های آکادمی دانشجوشو

در وبسایت آکادمی دانشجوشو اطلاعات زیادی در اختیار شما قرار دادیم ولی هروزه وهرجا سوال برای شما پیش خواهد آمد برای رفع این سوالات نیاز هست کسی که تخصص و تجربه این سوال رو داردبه ما پاسخ بدهد

مشاورای تک جلسه چه کمکی به ما می کند ؟

نحوه برنامه ریزی واصولی وهدف گذاری درسی در مدت باقی مانده

انتخاب هدف وانگیزش کافی برای حفط روحیه در سال های کنکور

مهارت وفنون مطالعه وتست زنی ویژه کنکور

مهارت های آزمون ونحوه افزایش درصد وتراز در آزمون های آزمایشی

معرفی رشته های دانشگاهی و بازارکار

راهنمایی کامل وجامع درمورد همه موارد تیزهوشان ونمونه دولتی

حل بعضی مشکلات خاص شما از جمله وسواس مطالعاتی و کند خوانی، تنظیم خواب و یا خواب آلودگی حین مطالعه، عدم تمرکز حواس، رفع استرس کنکور و …

 جواب دادن به کلیه سوالات و ابهامات شما در زمینه مشاوره درسی کنکور

روش درس خواندن برای کنکور باید درست و اصولی و طبق برنامه ریزی دقیق درسی باشد. برای موفقیت در کنکور، حداقل یک سال (۳۶۵ روز) تلاش می کنید. اگر حتی یک اشتباه کوچک در مسیر درس خواندن شما وجود داشته باشد، این اشتباه تا روز برگزاری کنکور ۳۶۵ بار تکرار می شود. تکرار هر روز یک اشتباه کوچک، نهایتا یک نتیجه بزرگ و منفی به همراه خواهد داشت.

به همین دلیل است که اکثر داوطلبان کنکور پیشرفتی در آزمون های آزمایشی ندارند و چندین سال پشت کنکور می مانند و از ورود به رشته و دانشگاه مورد علاقه خود باز می مانند. عمل به توصیه های یک مشاور کنکور خوب و دلسوز که تجربه موفقیت در کنکور را داشته مانع تکرار این اشتباهات و مانع اتلاف وقت شما خواهد شد.

سال کنکور سال حساسی است و شما فرصتی برای آزمون و خطا در این سال سرنوشت ساز ندارید. به ویژه در چند سال اخیر با افزایش چشمگیر تعداد داوطلبان کنکور و سخت تر شدن سوالات، رقابت برای قبولی در کنکور سنگین تر شده و اهمیت داشتن بهترین مشاور کنکور به منظور برطرف کردن اشتباهات و قرار گرفتن در مسیر درست مطالعه افزایش یافته است.

مشاورین گروه آموزشی آکادمی دانشجوشو به عنوان دوست دلسوز شما در این برهه حساس و سرنوشت ساز همراه هر روز شما خواهند بود و با ارائه خدمات مشاوره تضمینی کنکور به شما کمک خواهند کرد در مسیر درست تلاش کنید و بعدها افسوس نخورید.


برای صحبت با مشاوران رتبه برتر آکادمی دانشجوشو فرم زیر رو پرکنید:

https://app.didar.me/customer/form/6bd0f954-2f81-4ced-9418-b9fb07eee06b 


و یا ازلینک زیر قسمت فروشگاه سایت تماس تلفنی خود را خریداری کنید:

https://daneshjoosho.com/Store.aspx?.go=4